ZREALIZOWANE PROJEKTY

Oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań związanych z ochroną przeciwpożarową. Zarówno z zakresu sygnalizacji alarmu pożarowego czy systemów wczesnego wykrywania zagrożenia, jak również instalacji gaszenia przy użyciu rozmaitych środków gaśniczych oraz systemy oddymiania i przewietrzania.

Instalacje sygnalizacji alarmu pożaru ( SAP )

umożliwiają wykrycie pożaru w początkowej jego fazie, jeszcze przed pojawieniem się otwartego ognia. Dzięki instalacji można szybko i precyzyjnie zlokalizować zagrożenie, wskazać miejsca jego powstania, powiadomić o niebezpieczeństwie najbliższe otoczenie, a przez system monitoringu pożarowego państwową straż pożarną, często również automatycznie uruchomić urządzenia gaszące za pomocą centrali sterowania gaszeniem czy umożliwić automatyczne otwarcie drzwi.

Instalacja składa się z centrali sygnalizacji pożaru lub sieci central, automatycznych detektorów ( czujek punktowych, liniowych czy też zasysajacych) , ręcznych ostrzegaczy pożarowych ROP, wskaźników zadziałania, sterowników wejścia-wyjścia, czujek specjalnych np. w wersji Ex czy też czujek płomienia UV, IR, stanowiska wizualizacji sygnalizacji pożaru .

Systemy gaszenia mgłą

Oferujemy innowacyjny system gaszenia przy użyciu mgły wodnej o wysokim stopniu dyspersji. Mgła jako środek gaśniczy nie pozostawia po sobie żadnych zanieczyszczeń, a po ugaszeniu pożaru otoczenie pozostaje suche, co pozwala zastosować ją w miejscach gdzie do tej pory obowiązywał absolutny zakaz stosowania wody np. gaszenie urządzeń elektrycznych pod napięciem czy nawet gaszenie wysoce precyzyjnych układów elektronicznych.

Autonomiczny system zabezpieczeń szaf serwerowych oraz wrażliwej elektroniki

AMFE – zminiaturyzowany automatyczny system gaszenia – mini-system gaśniczy montowany bezpośrednio w urządzeniu np. w szafie serwerowej, składający się z naboju z opatentowanym środkiem gaśniczym, oraz systemu detekcji zagrożenia w postaci ampułki. System nie wymaga żadnego zasilania ani okablowania. Mocujemy układ w pobliżu miejsca, które ma zostać objęte ochroną i to wszystko.

System alarmowy to zespół urządzeń służących najczęściej zabezpieczeniu danego obiektu przed włamaniem (system alarmu włamania) lub pożarem (system przeciwpożarowy).

W systemach alarmu włamania najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych (wzbudzenie czujnika powoduje alarm). System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika.

Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze, a zwiększają bezpieczeństwo obiektu (firma, magazyn, dom, garaż itp.). Często dodatkowym elementem do systemu alarmu włamania jest system antynapadowy, zrealizowany w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego. Klawiatury kodowe posiadają funkcję wybierania kodu "pod przymusem", która powoduje uruchomienie systemu alarmu napadu - cichy alarm, wezwanie ochrony.

Zagadnienia związane z kontrolą ruchu pracowników i gości na terenie zakładu, są niezwykle istotne zarówno z punktu widzenia optymalizacji czasu pracy i redukcji kosztów, jak również, a może przede wszystkim z punktu widzenia bezpieczeństwa osób i mienia, oraz zarządzania kryzysowego. Stosując zaawansowane systemy KD i RCP mają państwo pełną kontrolę nad ruchem osób na terenie przedsiębiorstwa, oraz błyskawiczny dostęp nawet do najbardziej precyzyjnych danych archiwalnych.

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu projektowania, instalacji i integracji infrastruktury technicznej i warstwy programistycznej. Współpracujemy z największymi producentami sprzętu z całego świata, posiadamy liczne certyfikaty i uprawnienia, gwarantujące konkurencyjność oferty Seconet sp. z o.o. na rynku systemów Kontroli dostępu i Rejestracji czasu pracy.

Wykonujemy kompletne systemy telewizji przemysłowej w technologii cyfrowej i analogowej, oraz zapewniamy usługi z zakresu integracji ich między sobą. Tworzymy, oraz utrzymujemy w ciągłym ruchu systemy monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego (obwodowego).

Zrealizowaliśmy wiele zaawansowanych projektów takich jak system monitorujący w wysokiej rozdzielczości przepływ gotówki w liczarniach bankowych, czy system monitoringu rozpoznający tablice rejestracyjne pojazdów, który po zintegrowaniu z systemem kontroli Dostępu, znacznie usprawnił proces zarządzania ruchem pojazdów na terenie zakładu jednego z naszych klientów.

Jesteśmy certyfikowanym partnerem takich marek jak PELCO by Schneider Electric, czy Hanwha (dawny Samsung). Pracujemy również na popularnych systemach - HIKVISION, DAHUA i wielu innych.

Zajmujemy się szeroko również tematyką sieci komputerowych. Projektujemy, wykonujemy i modernizujemy sieci LAN, sieci bezprzewodowe, tutaj coś jeszcze

TECHNOLOGIA ŚWIATŁOWODOWA

Oferujemy usługi z zakresu budowy, utrzymania oraz serwisowania sieci światłowodowych wszystkich typów. Wykonujemy pomiary parametrów łącz światłowodowych, posiadamy wykwalifikowany personel i niezbędne narzędzia do kompletnej obsługi ze spawaniem włącznie.

Stawiamy duży nacisk na inżynierskie podejście do rozwiązywania problemów naszych współpracowników. Tworzymy rozwiązania szyte na miarę potrzeb i oczekiwań konkretnego klienta w pełnym porozumieniu z odpowiednimi osobami/działami. Myślimy nieszablonowo i jesteśmy gotowi do podejmowania wyzwań. Podczas obecności na rynku niejednokrotnie dowiedliśmy, że nie ma problemu z którym nie można sobie poradzić poprzez zastosowanie odpowiedniej metodyki działania.

Jesteśmy autorami oprogramowania Recepcja 2.0, które współpracując z systemem Andover Continuum, w znacznym stopniu usprawnia obsługę kontroli dostępu, umożliwiając skuteczne zarządzanie systemem wizyt i przepustek. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów wprowadziliśmy m.in.: innowacyjny system raportowania, wbudowany mechanizm logowania wszelkiej aktywności użytkownika czy współpracę systemu z automatycznym skanerem dokumentów tożsamości. Z powodzeniem wdrożyliśmy system Recepcja 2.0 m.in. w załkadach chemicznych Synthos w Oświęcimiu, czy fabryce FCA w Bielsku Białej. System uzyskał pełną certyfikację firmy Schneider Electric.